Szkoły

Szkoła oddycha wiedzą

Edukacyjna kampania społeczna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Image
Banner do sekcji szkół
Menu
 

Szkoła oddycha wiedzą

Edukacyjna kampania społeczna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Oddychamy wiedzą

Smog to zagrożenia dla każdego z nas. Można z nim walczyć tu i teraz, ale trzeba też myśleć o przyszłości. Dlatego Fundacja PGNiG w ramach projektu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci" prowadzi program edukacyjny skierowany dla najmłodszych. Wiedza, którą zdobędą pomoże w walce o czyste powietrze.

 

założenia programu

Program skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Wprowadza tematykę powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nimi, jak również radzenia sobie z jego obecnością.

 
lekcje pokazowe

W 16 wybranych szkołach zrealizujemy lekcje
pokazowe z udziałem ambasadora programu,
znanego popularyzatora nauki, Radka Brzózki.
Dzieci zaprosimy do wspólnych eksperymentów
i zabawy w naukę przez doświadczanie.
Szczegóły i pierwsze lokalizacje już wkrótce na stronie.

materiały edukacyjne

5 lekcji, materiały w formie rozbudowanych scenariuszy zajęć, praktyczne eksperymenty oraz filmy edukacyjne z udziałem Radka Brzózki - tak właśnie wyglądają materiały edukacyjne dla szkół, które dołączyły do naszego projektu. Przekażemy je w formie dostępu online oraz AntySmogBoxu, dla 1000 placówek, które zgłosiły się jako pierwsze.

 
 

konkurs

Wśród szkół, które zrealizują wszystkie lekcje i prześlą potwierdzający to raport wybierzemy 3 laureatów, którzy wygrają wyposażenie nowoczesnej pracowni przyrodniczej o wartości aż 30 000 zł. Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie.

 

Radek Brzózka

Dziennikarz, prezenter, pasjonat nauki. Od wielu lat współtworzy i prowadzi autorski program „Jak to jest zrobione?" Razem z nami wspiera dzieci w zdobywaniu wiedzy.